18 472 38 24
 biuro@mosirkrynica.pl
 dołącz na Facebooku

Niedziela znowu sypnęła medalami!

Za nami kolejny dzień Igrzysk Europejskich. W niedzielę nasi reprezentanci wywalczyli siedem medali: jeden złoty, trzy srebrne i jeden brązowy. Na najwyższym stopniu podium we florecie stanęła Julia Walczyk-Klimaszyk. Srebro wywalczyliśmy w lekkoatletyce i szermierce. Sztafeta mieszana w składzie: Maks Szwed, Anna Kiełbasińska, Igor Baczyński i Natalia Kaczmarek wygrała swój bieg, ale mogła cieszyć się tylko ze srebra, ponieważ we wcześniejszym biegu lepszy czas osiągnęli Czesi. W naszej sztafecie rewelacyjnie pobiegła Natalia Kaczmarek, która przejęła pałeczkę na szóstym miejscu, ale na finiszu nie dała szans rywalkom. Srebrny medal w biegu na 200 m wywalczył Albert Komański. Szpadzista Krzystof Kaczkowski uległ w finale liderowi rankingu światowego Gruzinowi Sandro Bazadze 15:13. Jedyny niedzielny brąz padł łupem skoczka wzwyż Norberta Kobielskiego.

W klasyfikacji medalowej pozostajemy nadal na piątym miejscu z dorobkiem 24 medali: 9 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych. Na pierwszym miejscu niezmiennie znajdują się Hiszpanie. Kolejne miejsca zajmują reprezentacje Włoch, Ukrainy i Niemiec.