18 472 38 24
 biuro@mosirkrynica.pl
 dołącz na Facebooku

Mamy pierwsze medale Igrzysk Europejskich!

Igrzyska Europejskie rozpoczęły się na dobre i mamy już medale naszych reprezentantów. Historyczny pierwszy medal III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 zdobyli kanadyjkarze Norman Zezula i Aleksander Kitewski w wyścigu na 500 m. Nasza osada uległa tylko Hiszpanom i Włochom. Z tymi ostatnimi nasi zawodnicy przegrali o ... cztery setne sekundy. Z kolei pierwsze złoto wywalczyła czwórka kajakarek w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol oraz Dominika Putto. W wyścigu na 500 m popularne "Atomówki" wyprzedziły zdecydowanie Niemki i Dunki. Wspaniale dla nas rozpoczęły się również zawody w strzelectwie. W pistolecie pneumatycznym kobiet złoty medal zdobyła Klaudia Breś, która w finale pokonała Francuskę o polsko brzmiącym nazwisku Camilę Jedrzejewski 17:13. W wieczornej sesji wspinaczki sportowej wystąpiły dwie utytułowane reprezentantki Polski: Natali Kałucka i Aleksandra Mirosław. Nasze zawodniczki wspaniale przebrnęły przez eliminacji oraz kolejne etapy rywalizacji i spotkały się w finale. Tym razem o ułamki sekundy bijąc rekord życiowy lepszą okazała się Kałucka. Po pierwszym dniu nasza reprezentacja zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Z trzema złotymi, jednym srebrnym i dwoma brązowymi medalami ustępujemy tylko Ukrainie i Hiszpanii.

Mocno zaciskamy kciuki za białoczerwonych i czekamy na kolejne medale!