18 472 38 24
 biuro@mosirkrynica.pl
 dołącz na Facebooku

Dwa srebra

W czwartek białoczerwoni zdobyli dwa medale Igrzysk Europejskich. Do złota niewiele zabrakło naszym kajakarzom górskim w wyścigu drużynowym K1. Nasz zespół w składzie Michał Pasiut, Mateusz Polaczyk i Dariusz Popiela przegrał tylko z ekipą Hiszpanii o 1,44 sekundy. Na trzecim miejscu uplasowali się Francuzi.

Drugie srebro to zasługa Adriana Duszaka. Nasz reprezentant zdobył je w teqballu, dyscyplinie sportu polegającej na odbijaniu piłki nogami, ciałem lub głową (podobnie jak w piłce nożnej) tak, aby trafiła ona w specjalnie zaprojektowany stół (zbliżony wyglądem do stołu do ping-ponga). Polak przeszedł "jak burza" przez kolejne fazy turnieju, niestety w finale musiał uznać wyższość Rumuna Apora Gyoergydeaka ulegając 0:2.