18 472 38 24
 biuro@mosirkrynica.pl
 dołącz na Facebooku

Drugi dzień zmagań sportowców w IE i kolejne sukcesy Polaków!

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 rozkręcają się na dobre. Drugi dzień zmagań sportowców z 49 krajów przyniósł kolejne medale dla ekipy białoczerwonych. Do sześciu medali zdobytych w pierwszym dniu nasi zawodnicy do worka z medalami dorzucili sześć następnych. Złote medale wywalczyły kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska w K2 na 500 m oraz Dorota Borowska w C1 na 200 m, a jeden Ewa Swoboda w biegu na 100 m. Po srebro sięgnęła Natalia Kaczmarekl w biegu na 400 m. Brązowe medale wywalczyli Marcin Dzieński we wspinaczce sportowej oraz Michał Bąbos w karate. Po dwóch dniach rywalizacji nasza reprezentacja z 6 złotymi, 2 srebrnymi i 4 brązowymi medalami zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji ustępując tylko ekipom Hiszpanii i Włoch. Zaznaczyć należy, że dotychczas wszystkie złote medale zdobyły nasze Panie, a więc Panowie bierzmy się do roboty i spróbujmy dorównać kobietom:)

W Arenie Krynica trwają walki taekwondo. Niestety pierwszy dzień nie przyniósł nam sukcesów. Przez preeliminacje przebiła się tylko Nikola Krajewska, która w ćwierćfinale musiała uznać wyższość Abishag Semberg z Izraela. Pozostała trójka nie przeszła eliminacji. Liczymy, że w dniu dzisiejszym będzie znacznie lepiej.

Zapraszamy do naszej hali. Głośny doping na pewno będzie wsparciem dla reprezentantów Polski.