18 472 38 24
 biuro@mosirkrynica.pl
 dołącz na Facebooku

Ależ to był Puchar!!!

Za nami wielkie wydarzenie, którym zamknęliśmy stary 2023 rok. Do historii przeszedł Puchar Polski 2023/2024 w hokeju na lodzie, który odbywał się w dniach 28-30 grudnia 2023 r. w Hali Lodowej. Turniej zgromadził na trybunach komplet publiczności, ktora w sportowy i kulturalny zagrzewała do walki hokeistów reprezentujących kluby: GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, Re-Plast Unia Oświęcim i GKS Katowice.

W pierwszym półfinale faworyzowany GKS Katowice uległ po bardzo zaciętym meczu i rzutach karnych JKH GKS Jastrzębie 1:2. W półfinale numer dwa GKS Tychy pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 6:3, a trzy bramki dla zwycięzców zdobył Wiktor Turkin.

W Wielkim Finale spotkały się zespoły GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. W zasadniczym czasie gry na tablicy widniał wynik remisowy 2:2 i sędziowie zarządzili dogrywkę, w której "złotą bramkę" zdobył Filip Komorski. Radości zarówno zawodników z Tychów, jak i bardzo licznej grupy kibiców nie było końca. Nasz Ośrodek również przyłącza się do gratulacji dla zwycięzców, pamiętając także o pozostałych zespołach, które stworzyły w naszej hali niezapomniane widowiska.

Przed pierwszymi dwoma meczami Burmistrz Krynicy-Zdroju Pan Piotr Ryba wręczył Złote Herby Krynicy-Zdroju wybitnym sportowcom i trenerom. Wyróżnienia otrzymali: Andrzej Zabawa, Marek Skowroński, Grzegorz Pasiut, Maciej Kruczek i Radosław Galant. Złoty Herb powędrował również do Pawła Zygmunta, który nie mógł być obecny na turnieju. Ostatnia wymieniona czwórka zdobyła awans do hokejowej elity i w maju walczyć będzie w Mistrzostwach Świata na lodowiskach w Czechach. Ich rywalami będą zespoły USA, Niemiec, Szwecji, Słowacji, Łotwy, Francji i Kazachstanu. Trzymamy kciuki!

Podsumowując turniej chcielibyśmy zacytować słowa kapitana GKS-u Tychy Filipa Komorskiego, które ukazały się w wywiadzie dla Hokej.Net: "To była najlepsza promocja hokeja, jaką moglibyśmy sobie wymarzyć".

Nic dodać, nic ująć. Dziękujemy! Zapraszamy do Krynicy-Zdroju i naszej Hali Lodowej!