MOSiR w Krynicy – Zdroju

CALL NOW: +12345 67879

Aktualności

Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w Piłce Nożnej, WISPA 2015

W dniach 23 – 31 sierpnia 2015 r. w Krynicy-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w piłce nożnej. W Mistrzostwach udział wzięło 20 krajów: Barbados, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Estonia, Francja, Hiszpania, Jordania, Kanada, Luksemburg, Norwegia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, Szwajcaria, Ukraina, Włochy oraz Polska. Uroczysta ceremonia otwarcia połączona z defiladą służb mundurowych odbyła się na krynickim deptaku. W ceremonii udział wzięli: Fryderyk Orepuk – Prezydent Polskiej Sekcji IPA, Andrzej Płatek – Zastępca Małopolskiego Komendanta Policji w Krakowie, Marek Pławiak – Starosta Nowosądecki, Marek Rudnik – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, Jarosław Tokarczyk – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, Mieczysław Kurek – Komendant Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej, Luc Borlon – Prezydent WISPA oraz Dariusz Reśko – Burmistrz Krynicy-Zdroju. Uroczystość uświetnił występ orkiestry Policyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Mecze grupowe rozegrane zostały w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, natomiast finały odbyły się na specjalnie przygotowanym parkiecie na deptaku. W Mistrzostwach w kategorii powyżej 35 lat zwyciężył zespół Bośni i Hercegowiny, natomiast w finale w kategorii do 35 lat tryumfowałą drużyna Jordanii, która po niezwykle zaciętym pojedynku pokonała Polską Służbę Więzienną 2:1.

Poza emocjami sportowymi uczestnicy Mistrzostw zwiedzili Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu, Kraków, Wieliczkę oraz Oświęcim. Wzięli również udział w seminarium w Krakowie, którego tematem było „Bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej”. Przy okazji pobytu w Krakowie uczestnicy Mistrzostw odwiedzili Szpital Onkologiczny i przekazali pomoc finansową na rzecz dzieci chorych na raka.

 

Dołącz do Nas !